Tu i Teraz

TU I TERAZ

Ciągle pojawiają się  szanse pozyskania nowego klienta i zarobienia pieniędzy.  A Ty myślisz: "Dałbym konia z rzędem aby się udało.  Zaczepię go". Często wtedy następuje reakcja  rezygnacji i wycofania. Zastanawiasz się: "Hmm – dobra może potem, to nie ten moment. Jeszcze tak nie potrafię. Spróbuje może jutro. Dziś jakoś nie mam nastroju nie czuję tego". I nie musisz czuć, bo to nie ser pleśniowy z przedwojennych zapasów, który czuć na kilometr.

Bezwzględnie mówię takiemu myśleniu nie, nieeeeee, nie i jeszcze raz nie.

Jeżeli bardzo ci się czegoś nie chce – zrób to natychmiast, zmuś się, nie działaj jak rozkapryszona Mariolka z kabaretu  „heloooow”. Twój biznes to teatr, nie stać Cię jeszcze na kabaret!

Czy to randka, czy biznes to najlepszy jest czas teraźniejszy.

Czasami jedno zapytanie może zmienić twoje życie.

To przecież nie budowa promu kosmicznego – dasz radę!

Spontan, spontan w tym przypadku jest najważniejszy, przekonaj się

 

tylko zrób pierwszy ruch. Brakuje Ci odwagi aby odnieść sukces?  Przestań się oszukiwać,  najgrubsza księga świata to KSIĘGA WYMÓWEK. Czy potrafisz być wściekły tylko na innych czy na siebie również. Bo jeśli nie wykorzystasz okazji to najlepszy moment by dać sobie kopa bez względu w jakiej pozycji i formie akrobatycznej to wykonasz zrób to natychmiast. Niech Cię zaboli i niech Ci będzie głupio. Działaj. Tu i teraz, okazja może się nie powtórzyć.

Nie musisz szukać wyszukanych słówek, powiedz cokolwiek aby nawiązać kontakt. I błagam Cię nie myśl za kogoś! Coś w tym stylu „ Ona na pewno nie będzie chciała ze mną rozmawiać! Czy „Pan prezes to za wysoka półka dla mnie” Skąd wiesz? Czy lubisz jak inni myślą za Ciebie? Jak mawiał Giovanni Boccaccio „Lepiej zgrzeszyć i żałować, niż żałować że się nie zgrzeszyło”. Z dnia na dzień z sytuacji na sytuację będziesz czuł się pewniejszy.  Wprowadź w czyn to, co już potrafisz nie czekaj aż nauczysz się  więcej bo kiedy będziesz wiedzieć, ż e już wszystko umiesz? Najlepszym nauczycielem na świecie jest KLIENT. I nie rób nikomu łaski, że pracujesz nad sobą!

Baw się konwersacją, nie bój, się ludzie no ogół  nie gryzą - mocno. Stwórz statystykę  zagajonych osób w stosunku do przyjaznych nowych znajomości i efektów twojego działania np.: tygodniową,  miesięczną, roczną . Pamiętaj, że na twój produkt zapotrzebowanie może przyjść dziś, jutro lub za rok.

Z punktu widzenia innych przykre jest to, że czują się niezauważani, niepotrzebni, samotni, bez znaczenia.  Sam czułem się kiedyś w domu jak bankomat. Żona mówiła do mnie jak do ściany. A tu ty raptem się nimi interesujesz, coś tłumaczysz, coś oferujesz i jeszcze mówisz, że doskonale Pana rozumiem. Nikt go nie rozumie, żona, dzieci, teściowa, koleżanki z pracy, szef a tu przychodzisz ty i mówisz „ Doskonale Pana rozumiem” . Czy to nie piękne.
Przestańcie jęczeć, marudzić i narzekać!  Zacznijcie od małej kulki lepić tego bałwana i w cierpliwości toczcie ją i oczekujcie na przygody jakie Was czekają. Oczywiście, że nie zawsze wygracie ale czy kupujecie każdą parę butów, którą mierzycie w sklepie. Czasem zaboli serduszko lecz lekarstwem na to jest myśl, że słowo „nie” to tylko trzy literki a słowo TAK to, aż trzy litery. Tysiące ludzi, czeka na NAS, tylko jak mają przyjść jak nie wiedzą czym się zajmujecie, jaki oferujecie towar czy usługę. Dajcie im szansę, powiedzcie im o tym. To będą zaufani i oddani klienci w przyszłości. Zacznijcie myśleć o realizacji waszych marzeń, o sukcesach począwszy od pieniędzy, pozycji społecznej, zwiedzaniu świata, itd…

 

WŁADZA, PIENIĄDZE, SEX kogóż z was nie przechodzi dreszcz emocji na wyobrażenie sobie jednego z tych magicznych słów. Musicie zacząć działać, nie czekać, a Wasze sukcesy przejdą Wasze najśmielsze oczekiwania". W tych czterech słowach z teorii Wolta Disneya zawiera się twój sukces MARZENIE  -> WIARA  ->   ODWAGA  ->  CZYN

 

Zapytać, to wstyd na chwilę, nie zapytać, na całe życie.

 

Szerzej o tym i o innych aspektach drogi do sukcesu na naszych przyszłych szkoleniach.

Artur Stanisław Suchożebrski